Aktuality - Věda a výzkum

Krávy na STK

Kromě mléka a masa nám krávy dávají také slušnou porci metanu. Přečtěte si práci našich vědců, kteří se pokusili omezit tvorbu emisí změnou kravského jídelníčku.

Byliny v boji s krvežíznivým červem

Budoucností v tlumení nebezpečných parazitů je přírodní směs bylin. Testy na jehňatech přinesly našim vědcům skvělé výsledky.

EKOzy

Jestli „eko“ znamená lepší, se rozhodli otestovat naši vědci. Ve studii porovnali druhy a množství endoparazitů u koz v ekologických a konvenčních chovech.

Ptačí inkubátory

Unikátní studie experimentálně testovala přirozené způsoby inkubace vajec, získané poznatky nyní mohou pomoci snížit rizika infekce v komerčních chovech.

Antilopy na talíři

Jak chutná maso antilop? Chov divokých zvířat by mohl přinést řešení pro hladovějící Afriku.

Prestižní publikace vydané v roce 2019

Prestižní publikace Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze vydané v roce 2019

Úspěch na mezinárodní studentské konferenci ELLS

Ing. Josef Soukup (doktorand KMVD) se umístil na prvním místě v kategorii Global One Health na mezinárodní studentské konferenci ELLS (Wageningen University and Research)

Článek o působení přírodních látek na bakterii E. coli.

Tým docenta Kloučka publikoval v prestižním časopise Scientific Reports článek o působení přírodních látek na bakterii E. coli.

ČZU mezi evropskými velkými výzkumnými infrastrukturami

ČZU v Praze bude v rámci METROFOOD-RI zahrnuta na cestovní mapu velkých výzkumných infrastruktur ESFRI 2018

Odborníci z fakulty v hledáčku médií, hlavní téma: kůrovec

Nová látka proti kůrovci, kterou objevili odborníci z VÚRV (Ing. V.Stejskal s kolegy), FAPPZ (doc. M.Zouhar, Ing. M.Maňasová, prof. P.Ryšánek) a z Draslovky Kolín - Ing. J.Hnátek