Naše pole (Nabočany)

Po roční vynucené pauze jsme se mohli letos opět sejít na akci Naše pole v Nabočanech. Také letos bylo rozhodování ovlivněno vládními omezeními a nad akcí visel dlouho otazník, postupné rozvolňování nicméně akci umožnilo.

Tradiční součástí této přehlídky porostů a techniky je doprovodný program na aktuální témata v zemědělství, na kterém se podílí Centrum precizního zemědělství. Letos padla volba na robotiku a autonomii. Na jednom místě tak mohli návštěvníci shlédnout praktické ukázky sběru dat a jejich využití při tvorbě aplikačních map, přesné ovládání aplikační techniky nebo strojů pro zpracování půdy, prostředky pro vzdálenou telematickou komunikaci a především práci robotů, kteří se začínají uplatňovat také na našich polích.

Celý doprovodný program by nebylo možné realizovat bez vstřícného přístupu firem, které se na akci prezentovaly. Poděkování patří společnostem AGROMETALL, s.r.o., Agrotec a.s., Klas Nekoř a.s., BV-Technika, a.s., Landmaschinen Köckerling GmbH & Co.KG, AG info, s.r.o., AGRI-PRECISION s.r.o., P&L, spol. s r.o., Leading Farmers CZ, a.s. a Varistar, s.r.o.

Již nyní začínají přípravy na rok 2022, věřme tedy, že se opět všichni ve zdraví a spokojenosti setkáme.

Milan Kroulík a Václav Brant

Další články v rubrice

English ☰ Menu