Polní dny "DEN PRO MÁK"

Polní dny se tradičně konají v květnu a červnu. V květnu jsou pořádány polní dny pod názvem AKTUÁLNÍ PROBLĚMY MAKOVÝCH POLÍ. V červnu DEN PRO MÁK.

Polní dny se konají v sezóně na dvou lokalitách, v okolí Prahy a na Hané. Po odborných přednáškách se koná  prohlídka makových polí a jednotlivých variant maloparcelkových pokusů: odrůdy máku, pokusy s pesticidy, hnojivy, biostimulátory, moření, úpravy osiva, situace na trhu, CHZO, cechovní normy atd. Účastníci mají možnost individuální diskuze a konzultace s vědecko-výzkumnými pracovníky a zástupci agrochemických společností.

Kromě těchto polních dnů je organizován polní den v poloprovozních podmínkách na Vysočině.

 
 
 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.