Workshop pro žáky ZŠ Horoměřice

Koncem ledna se na katedře pedologie a ochrany půd na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů uskutečnil workshop pro žáky 4. a 9. tříd ZŠ Horoměřice.

Žáci si praktickou ukázkou doplnili znalosti o půdách získané ze školy a seznámili se s prostředím České zemědělské univerzity. Prohlédli si nachystané horniny a minerály a přiblížili si vznik a vývoj půd. Pohráli si a v rukách promnuli různé půdní vzorky, aby rozlišili různě veliké půdní částice. Poznali, jaký je rozdíl mezi půdním typem a druhem. Pocitově určili vlhkost půdy. Viděli jak pestrá a různobarevná může půda být. Vyzkoušeli si i práci s nástroji, které slouží k odběru půdních vzorků.

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.