Výdejník vody na fakultě

Vážení studenti, vážení zaměstnanci,

v prostoru před posluchárnou AIII byl zprovozněn výdejník vody. Jeho cílem je nabídnout všem možnost načepovat si perlivou i neperlivou vodu do vlastních láhví. Výdejník využívá vodu z vodovodu, kterou upraví do té nejvyšší kvality právě ve chvíli, kdy si ji stáčíte do své láhve. Díky filtraci přes aktivní uhlí odstraní z vody nežádoucí chutě a pachy, také zachytí všechny částice větší než 0,5 mikronů. Díky UV světlu zlikviduje nežádoucí bakterie.

Výsledkem je zdravá voda vynikající chuti, která je čerstvá, necestuje po silnici a neskladuje se ve skladu. A hlavně, není balena v jednorázové PET láhvi! Jistě oceníte jeho environmentální rozměr.

Výdejník vody na fakultě nám dobře slouží už několik let.

Za rok 2021 bylo na fakultě takto ušetřeno 1,6 t plastu, což odpovídá cca 64000 ks PET lahví o objemu 0,5 litru..

 

#jednalahevstaci

#mojeagro

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.