Vertikální zahrada

Během června 2019 byla do prostoru mezi budovu rektorátu a budovu fakulty umístěna vertikální zahrada s lavičkou.

Nové místo k posezení působí jako estetický, ale především jako mitigační (zmírňující) prvek vůči důsledkům klimatické změny ve městech. Vertikální kultivační stěnu doplněnou o lavičku lze rovněž označit jako „Smart Bench“, protože současně slouží jako meteostanice, jejíž naměřené hodnoty je možné sledovat na internetu na adrese https://smartbench.nemec.eu/.

Praktickým prvkem moderní doby jsou 4 zásuvky pro dobití mobilních zařízení energií, která je generována solárními panely, které jsou součástí vertikální zahrady. Jedná se o teprve druhou mobilní vertikální kultivační stěnu tohoto typu instalovanou v Praze. Ta první je umístěna v Praze 6 na Puškinově náměstí, kde je navíc doplněna o WiFi, a již rok výborně slouží občanům Prahy.

 

Katedra zahradní a krajinné architektury

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.