Konference Možnosti snižování negativních vlivů na včely...

Konference Možnosti snižování negativních vlivů na včely zaměřená na pesticidy a jejich rezidua, čipování včel čipy RFID a přehled současných terapeutických možností pro včelstva.

Pořádá Výzkumný ústav včelařský v Dole s. r. o. za součinnosti Včelařského spolku pro Prahu 6 a 7 a Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i. (součást projektu NAZV SS030100178).

Místo konání: Praha 6 – Ruzyně, Drnovská 507/73, aula Výzkumného ústavu rostlinné výroby. Datum a čas: 16. 11. 2024 v 9:00 do 15.00 hod.

 

Program:

8:30 - 9:20: prezence účastníků k dispozici OBČERSTVENÍ

9:20 - 9:30: zahájení semináře

9:30 - 12:00: odborný program

  • PESTICIDY: doc. Ing. Jan Kazda, CSc., Ing. Martina Stejskalová, Ph.D. Můžeme využít včely k monitoringu pesticidů v životním prostředí? Rezidua pesticidů v květech polních plodin a plevelů.
  • PORTÁL VČELY: doc. Ing. Jan Bartoška, Ph.D. O portálu Včelstva online.
  • ČIPOVÁNÍ A RFID: Ing. Vojtěch Purnoch. Technika RFID, čipování včel, výsledky sledování další perspektivy.

 

12:00 - 13:00: přestávka na oběd

13:00 – 15:00: odborný program

  • VARROÁZA: Ing. Dalibor Titěra, CSc. Rezistence. Bude rychlejší chovatel, patogen nebo hostitel? Spektrum terapeutických možností (pokus o objektivní zhodnocení palety současných prostředků).
  • Opylovatelé nebo opylovači. Jejich přirozené hnízdiště nebo komerční hmyzobudky ?

15:00: diskuse a závěr

Konference se bude nahrávat. Vstupné: zdarma. Odkaz na registraci. Registrace se uzavírá 12 hodin před konáním akce. Změna programu kvůli zásahu vyšší moci (vis maior) vyhrazena.

Za přípravný výbor:
Milan Šimonovský
Předseda Včelařského spolku pro Prahu 6 a 7.
tel.: 603 787 911
http://www.vcelarivpraze.cz/

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.