Ukázkové moštování

V úterý 15. listopadu se v moštárně Výukového centra zpracování zemědělských produktů uskutečnilo ukázkové moštování jablek z Demonstračního a pokusného pozemku.

Akce se zúčastnili zaměstnanci i studenti ČZU, ale i veřejnost. Celkový počet účastníků byl téměř 50.

Účastníci si mohli podívat na celý technologický proces moštování, který okomentoval doc. Miroslav Jursík. Následně si mohli všichni přítomní zakoupit čerstvý surový mošt, který si bylo možné odnést ve vlastních obalech, ale bylo možné si také koupit plastovou či skleněnou lahev na místě. Vedle čerstvého jablečného moštu bylo možné na akci zakoupit i další produkty z ovoce (pasterovaný mošt v bag-in-box obalu, jahodová marmeláda, švestková povidla a sušené ovoce) za propagační ceny.

Většina zúčastněných projevila zájem o odběr čerstvého moštu také v příštím roce a zaregistrovali se proto u Ing. Touše (tous@af.czu.cz), aby dostávali informace o termínech moštování pro veřejnost.

Někteří účastnici by si rádi v příštím roce nechali vymoštovat vlastní jablka. I tato služba se od příštího roku připravuje.

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.