Soutěž v řezu ovocných stromů - vítězství našich studentů

Družstvo našich studentů zvítězilo v tradiční soutěži v řezu broskvoní

Tříčlenné družstvo studentů prvního ročníku magisterského studia Zahradnictví (HORTIM) Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů získalo prvenství v tradiční a náročné disciplíně, Soutěži v řezu ovocných stromů „O zlaté nůžky BAHCO“, speciálně u broskvoní. Na 1.místě se umístilo družstvo složené z těchto studentů: Jan Kodet, Tadeáš Sochr a Tomáš Novák.

V pořadí již 21. ročník proběhl za nepříznivého, deštivého počasí na Školním statku České zahradnické akademii Mělník. Sponzory akce byla firma BAHCO, Motor Mělník a KDS Sedlčany. Poslední z nich se připojila cenou pro profesionály „O zlatou žabku“.

Studentů a žáků středních a vyšších odborných zahradnických škol soutěžilo celkem 45; v jednotlivcích zvítězila Adina Berenika Němcová z České zahradnické akademie - vyšší odborné školy. Motivační cenu přiznala pětičlenná hodnotící komise Lucii Živnůstkové ze Střední zahradnické školy Kopidlno. Zlatou žabku si ve skromně zastoupené kategorii profesionálů odnesla Michaela Pavlíková z firmy Cembra Ing. Jana Kotláře.

Pokud nepřeruší tradiční klání mimořádné události (jako například v roce 2020 a 2021 covid), 22. ročník instruktáže a soutěže v řezu slivoní v obdobném duchu plánujeme opět na Demonstrační a výzkumné stanici katedry zahradnictví FAPPZ v Praze – Troji na jaře 2024.

Foto: Úspěšní soutěžící s vybranými komisaři (zleva J. Kodet, T. Sochr a T. Novák).

Za organizátory akce Josef Sus, katedra zahradnictví FAPPZ