Publikace Biologie a regulace plevelů

Kolektiv autorů z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze představil výrazně inovovanou publikaci Biologie a regulace plevelů.

Cílem publikace je seznámit čtenáře s hospodářsky nejvýznamnějšími plevely vyskytujícími se v ČR. V publikaci jsou popsány tak, aby mohly být v porostech zemědělských plodin diagnostikovány, přičemž popis každého plevelného druhu je doplněn několika fotografiemi v různých růstových fázích. U jednotlivých plevelných druhů jsou podrobně uvedeny nároky na stanoviště, původ, rozšíření, reprodukční vlastnosti, konkurenční schopnost a především možné způsoby regulace v různých systémech pěstování plodin.

Autorský tým čerpal při tvorbě publikace především z výsledků vlastního výzkumu, zkušeností a pozorování, které obohatil o data převzatá z prací celé řady našich i zahraničních autorů.

Publikace je určena pro odbornou zemědělskou veřejnost, pro studenty středních a vysokých škol, kteří se zabývají problematikou herbologie, ale také pro zahrádkáře a milovníky přírody, kteří v ní naleznou řadu užitečných i zajímavých informací o tak rozšířené a významné skupině rostlin, jakou plevele nepochybně jsou.

V případě zajmu o vlastní výtisk napište na mail agro@af.czu.cz

JURSÍK, Miroslav, Josef HOLEC, Pavel HAMOUZ a Josef SOUKUP. Biologie a regulace plevelů. České Budějovice: Kurent, 2018. ISBN 978-80-87111-71-0.