Pozvánka na křest knihy "Etologie"

Srdečně Vás zveme na křest knihy "Etologie: Mechanismy, ontogeneze, funkce a evoluce chování živočichů", kterou editovali Marek Špinka, Jan Havlíček, Iveta Štolhoferová a Daniel Frynta. Ilustrace do knihy připravili Jan Hošek a Pavel Procházka.

 

Kniha "Etologie" poskytuje hluboký vhled do chování živočichů z různých perspektiv, včetně vlivu mozku a hormonů, orientace a komunikace zvířat, a vývoje chování pod vlivem genů a prostředí. Zkoumá také, proč zvířata někdy soupeří a jindy spolupracují, jak si vybírají partnery a jak pečují o mláďata. Další kapitoly se zabývají evolucí mozku a sociálního chování, stejně jako aplikovanou etologií a ochranou zvířat.

 

Detaily akce:

 

Datum: Čtvrtek 13. června 2024
Čas: 17:00
Místo: Amfiteátr Albertovské stráně, Nové Město, Praha 2
Koordináty: 50.0706528N, 14.4248417E

Křest knihy proběhne za účasti Stanislava Komárka, který knihu pokřtí. Drobný občerstvení bude zajištěno.

Na místě při koupi knihy SLEVA 25%

Kniha "Etologie" se zaměřuje na čtyři hlavní oblasti:

  • Mechanismy chování: Jak je chování řízeno souhrou vnějších podnětů a vnitřního stavu zvířete.
  • Ontogeneze chování: Jak je chování utvářeno interakcí mezi genotypem a získanými zkušenostmi.
  • Funkce chování: Jak chování pomáhá živočichům přežít a předat geny potomkům.
  • Evoluce chování: Jak se chování mění u živočichů z různých fylogenetických větví.

Navíc kniha obsahuje oddíly o dějinách etologie a aplikované etologii, a představuje chování u vybraných skupin živočichů jako jsou švábi, rypoši, kukačky, pavouci, netopýři a člověk.

 

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost dozvědět se více o fascinujícím světě etologie a setkat se s předními odborníky v oboru. Těšíme se na Vaši účast!

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.