Polní dny "Sója"

Nedílnou součástí polních dní sója pořádaných časopisem Agromanuál, které se konají již 18 let, a na kterých se ČZU pravidelně podílí, a kde jsou prezentovány kromě širokého spektra odrůd sóji a její ochrany a stimulace je také prezentování novinek z výzkumu v oblasti moření, inokulace a stimulace osiv, které jsou na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů předmětem dlouholetého výzkumu. 

Polní dny proběhly ve dnech:

  • 24.8. (Skalička, okr. Přerov),
  • 25.8. (Městec Králové, okr. Nymburk)
  • 26.8. Straškov – Vodochody, okr. Litoměřice).

 

V rámci prezentování současného výzkumu, který se věnuje již řadu let mořením osiva sóji a jeho inokulací, ale v posledních letech také hledání alternativních cest fungicidní ochrany osiva sóji v měnících se legislativních podmínkách, byly prezentovány výsledky ošetření osiva biologicky aktivními látkami (humáty, fytohormony, výtažky z mořských řas) a dále přírodními látkami s antifungální aktivitou, jako například pinolen a pomerančový olej.

Velká část těchto pokusů probíhá v rámci Centra precizního zemědělství při ČZU v Praze.

 

Pavel Procházka
Katedra agroekologice a rostlinné produkce
Centrum precizního zemědělství

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.