Konference International Society for Equitation Science

Equitation Science je vědní obor vycházející z mezioborového přístupu, který se zaměřuje na biologii koní, komunikaci vnitrodruhovou a mezidruhovou, emoce a také welfare (životní pohodu) koní v chovu, při tréninku nebo během elitních sportovních výkonů. Organizace International Society for Equitation Science (ISES) sdružuje nejen vědce zabývající se tímto vědním oborem, ale také členy jezdecké odborné veřejnosti a univerzitní studenty souvisejících oborů. 

ISES vznikla již před několika lety a mezi její zakladatele patří vědecké kapacity jako je Paul McGreevy, Andrew McLean, Kate A. Houpt, Natalie Waran, Jan Ladewig či Hilary Clayton. První diskuze na téma chování a welfare koní proběhly během workshopu Havemeyer Foundation na Islandu již v roce 2002. O dva roky později se konal první samostatný mezinárodní workshop zaměřený výhradně na Equitation Science na Veterinary School of the University of Edinburgh.  

V důsledku stále narůstajícího zájmu o tuto vědní disciplínu se v roce 2005 konalo první symposium v Australian Equine Behaviour Centre (AEBC) a od té doby se konference organizují každoročně na jiné univerzitě a kontinentu.  

Ani v době covidové se ISES neodmlčela a zorganizovala virtuální meeting s plenárními přednáškami na různá témata. A v letošním roce se na ONLINE konferenci můžeme těšit také, startuje již tento týden 20. - 22. 10. 2021 a díky štědrosti sponzorů je zcela zdarma!  

Co Vás letos čeká? 

Bohatý program složený z 68 přednášek, jak plenárních, tak studentských na téma: Advancing Equestrian Practice to improve Equine Quality of Life. Také budete mít možnost vyslechnout si ‘Clever Hans’ přednášku tentokrát od prof. M. Mendla o ‘Researching Cognitive Bias and Affective States’, čili o výzkumu kognitivního zkreslení a emociálních stavech, která účastníkům konference nabízí příležitost zamyslet se nad tím, jak informace z jiného vědeckého oboru mohou spolu velice úzce souviset.  

Celý program najdete zde:  https://equitationscience.com/conferences/

Registrujte se ještě dnes na Eventbrite! https://www.eventbrite.co.uk/e/ises-2021-advancing-equestrian-practice-to-improve-equine-quality-of-life-tickets-176899229357

PS: Chcete mít přístup k novinkám z oboru Equitation Science? Staňte se členem International Society for Equitation Science! Podrobnosti na stránkách https://equitationscience.com.  

V případě dotazů se obraťte na: 

Ing. Klára Ničová – ISES Communication Officer, 

Katedra etologie a zájmových chovů, FAPPZ, Česká zemědělská univerzita v Praze, 

Oddělení etologie, VÚŽV, v. v. i., Uhříněves (článek vznikl v rámci řešení projektu MZE-RO0718) 

Email: nicova@af.czu.cz 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.