Festival plevelů - PLEVEL FEST 2023

Festival plevelů -  PLEVEL FEST 2023 

Národní zemědělské muzeum Praha - 10. 5. a 11. 5. 2023

 

Pracovníci Katedry agroekologie a rostlinné produkce (FAPPZ) a Katedry zemědělských strojů (TF) ve spolupráci s Centrem precizního zemědělství při ČZU se podílejí na pořádání akce nazvané PLEVEL FEST 2023, která se uskuteční v prostorách Národního zemědělského muzea v Praze.

Akce je primárně zaměřena na vzdělávání studentů středních škol a gymnázií, ale je určena i pro širokou odbornou a laickou veřejnost.

Dovolujeme si Vás touto cestou pozvat do Národního zemědělského muzea na cestu mezi plevely, které nám přinášejí nejen mnoho starostí, ale zároveň značné množství radostí a užitku.

Historie, současnost a budoucnost plevelů je zásadně spojena se vznikem, vývojem a dalším rozvojem zemědělství, ale také s celkovým přístupem člověka ke krajině.

Den strávený ve společnosti plevelů je určen pro studenty středních škol a gymnázií, ale také pro všechny obdivovatele, možná však i „nepřátele“ rostlin, které se přirozeně snaží kolonizovat místa, na něž si, my lidé, děláme neomezené nároky.

Průvodci a společníky Vám budou přední čeští odborníci z České zemědělské univerzity, Centra precizního zemědělství, Výzkumného ústavu rostlinné výroby a Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského a ve spolupráci s Českou herbologickou společností a European Weed Research Society. Partnerem akce je rovněž Ústav zemědělské ekonomiky a informací.

Zvaní jste všichni, plevel se na věk neptá!

 

Za kolegy z odborných pracovišť

Václav Brant (CPZ, ČZU), Jan Mikulka a Pavel Saska (VÚRV) a Miroslav Florián (ÚKZÚZ)

Děkujeme Národnímu zemědělskému muzeu v Praze za podporu!

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.