agropocasi.cz - rozhodněte se informovaně

Letošní první jarní den se na ČZU hovořilo o počasí. Nový portál agropocasi.cz nabízí předpověď počasí s přesností na katastr. A to jak předpověď maximální a minimální teploty vzduchu, tak i úhrnu srážek, rychlosti větru a relativní vlhkosti s prognózou na dva dny. Díky portálu agropocasi.cz  budeme snadněji získávat a vyhodnocovat informace o vývoji počasí v regionu. Pro mnohá odvětví našeho hospodářství, která jsou na průběhu počasí často závislá, může přinést zásadní změnu v klíčovém rozhodování.

Na vzniku webové aplikace se spolu s pracovníky katedry agroekologie a rostlinné produkce České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) podílel Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Novináře o tom dnes informovali prof. Josef Soukup, děkan Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU a ředitel ČHMÚ Mgr. Mark Rieder.

Portál agropocasi.cz byl představen na tiskové konferenci, která probíhala 21. března na Výukovém centru zpracování zemědělských produktů FAPPZ ČZU v Praze za účasti a pod záštitou ministra zemědělství Ing. Zdeňka Nekuly a ministra životního prostředí Mgr. Petra Hladíka.

 

Články z médií:

 

Reportáž na ČT1 v Událostech 21. března: "Předpověď počasí pro zemědělce" (od 42:30 min.)

 

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.