Aktuality - Spolupráce s praxí

Polní den na 9 lokalitách

Polní den v Červeném Újezdě u Unhoště - přehlídka pokusů (55 odrůd řepky ozimé). Polní dny - 9 lokalit ČR, poloprovozní pokusy (23 odrůd).

Zahradní slavnost 2024

V sobotu 15. června 2024 od 13 hodin ožije kampus České zemědělské univerzity sedmým ročníkem Zahradní slavnosti.

Kurzy odborné přípravy k prodloužení doby platnosti osvědčení k navrhování pokusů a projektu pokusů (VŠ) + k provádění pokusů (SŠ)

22. 5. 2024. Tento kurz slouží k prodloužení platnosti osvědčení k navrhování pokusů a projektů pokusů

Ohlédnutí za Hortibotickým polním dnem v Troji 2023

Ohlédnutí za Hortibotickým polním dnem v Troji - 30. 8. 2023.

Ohlédnutí za Festivalem plevelů - PLEVEL FEST 2023

10. a 11. května jste se v Národním zemědělském muzeu mohli vydat a na cestu mezi plevely, které nám přinášejí nejen mnoho starostí, ale zároveň značné množství radostí a užitku.

Soutěž v řezu ovocných stromů - vítězství našich studentů

Družstvo studentů magisterského studia Zahradnictví zvítězilo v tradiční soutěži v řezu broskvoní.

Prof. Jiří Mareček obdržel z rukou prezidenta republiky medaili Za zásluhy 1.stupně

Prof. Jiří Mareček, nestor zahradní architektury, tvůrce areálu ČZU, obdržel z rukou prezidenta republiky 28.října 2022 medaili Za zásluhy 1.stupně.

Herbicidní rezistence polních plevelů

Výsledky výzkumu herbicidní rezistence

Nová knižní publikace pro zemědělskou praxi

Pracovníci fakulty (CPZ) ve spol. s Chmelařským institutem a VÚMOP autory nové odborné publikace: Agrotechnika chmele ve vztahu k rozmístění kořenového systému.

Viel Glück, Julia!

Všem, kteří sledovali pátraní po ztracené holčičce v Českém lese poblíž Čerchova... Úspěšným řešitelům projektu Pátrač, který se v praxi osvědčil tím nejlepším způsobem, gratulujeme.

Králičí seminář 2023

29. 11. 2023: XVII. celostátní seminář s mezinárodní účastí „NOVÉ SMĚRY V INTENZIVNÍCH A ZÁJMOVÝCH CHOVECH KRÁLÍKŮ“. Pozvánka.

Racionální použití hnojiv

29. mezinárodní konference Racionální použití hnojiv se koná ve čtvrtek 30. listopadu 2023 v aule ČZU

Konference Možnosti snižování negativních vlivů na včely...

16.11.: Konference Možnosti snižování negativních vlivů na včely zaměřená na pesticidy a jejich rezidua, čipování včel a přehled současných terapeutických možností pro včelstva.

Workshop Vermikompostování a vermifiltrace

26.9.2023: Katedra agroenvironmentální chemie a výživy rostlin pořádá workshop VERMIKOMPOSTOVÁNÍ A VERMIFILTRACE V KALOVÉM HOSPODÁŘSTVÍ ČOV

Polní den DEP

22. června 2023 proběhl Polní den Demonstračního a pokusného pozemku. Videoreportáž.

Centrum precizního zemědělství se představilo na Našem poli 2023

Ohlédnutí za letošním ročníkem zemědělské výstavy Naše pole v Nabočanech

V červnu se konala Zahradní slavnost

V sobotu 10. června 2023 se v kampusu České zemědělské univerzity konala Zahradní slavnost pro absolventy, partnery a přátele ČZU.

Naše účast na veletrhu For Fishing

Letos se naši studenti a pedagogové prvně zúčastnili veletrhu For Fishing 2023, kde představili studijní program Akvakultura a péče o vodní ekosystémy

Ukázkové moštování

Ukázka moštování jablek z Demonstračního a pokusného pozemku se konala 15. listopadu v moštárně Výukového centra zpracování zemědělských produktů.

Zlaté pamětní medaile významným šlechtitelům

Děkan prof. Josef Soukup udělil zlaté pamětní medaile FAPPZ významným šlechtitelům, absolventům VŠZ v Praze, Ing. Aleně Hanišové a Ing. Pavlu Amlerovi.

Odborné semináře MÁK V ROCE 2022

22. 2. 2022