Aktuality - Spolupráce s praxí

Mýty o nemocech přenosných z koček

MVDr. Martina Načeradská o mýtech o nemocech přenosných z koček na člověka na Českém rozhlasu Region.

Workshop pro žáky ZŠ Horoměřice

Žáci ZŠ Horoměřice navštívili katedru pedologie a ochrany půd

Nebezpečný rak mramorovaný

U Bíliny objevili invazní raky mramorované. Stručná tisková zpráva.

Den koní a Polní den

V červnu se uskutečnil Den koní na Brandejsově statku a Polní den na Demonstračním a pokusném pozemku. Přinášíme pár momentů.

Kniha "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat"

Vyšla nová publikace "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat". Křest knihy bude 12.11. na semináři Současnost a perspektivy využití makroskopických hub

Vertikální zahrada

Vertikální zahrada s lavičkou v prostorách před fakultou. Slouží i jako meteostanice.

Kniha Živá půda

Kolektiv pracovníků Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů se významným způsobem podílel na vydání knihy Živá půda,

Kniha Zemědělství a potraviny

Kolektiv autorů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů vydal knihu „Zemědělství a potraviny“.

První automatická meteorologická stanice v areálu ČZU měří nepřetržitě 15 let

Meteorologické stanice na ČZU v Praze. První automatická meteorologická stanice veřejně poskytuje data 15 let.

Příběh ochrany zvířat a přírody, který spolu píší mladí absolventi fakulty - projekt KUKANG

Tým mladých lidí, absolventů fakulty, se věnuje ochraně outloně váhavého v rámci záchranného programu. ČT Objektiv. ČT Horizont. Aktuální tisková zpráva.

Odpovědný nákup

10. října Ing. Jana Půlpánová, absolventka oboru Odpady a jejich využití, vystupovala v pořadu Sama doma na téma odpovědný nákup.

Vzniká silná katedra zaměřená na rostlinnou produkci

Akademický senát FAPPZ schválil návrh děkanky prof. Langrové na změnu ve struktuře a názvech kateder.

Vysoké teploty zapříčinily výskyt nových škůdců v sadech

ČTK: Noví škůdci sadů v podmínkách letošního léta: tmavka švestková, vrtule rakytníková, octomilka japonská. Velké zprávy TV Prima, doc. J. Sus.