Aktuality - Spolupráce s praxí

Velký úspěch Akademického jezdeckého klubu ČZU v Prázdninové on-line tour 2020

Akademický jezdecký klub se zúčastnil historicky premiérové Prázdninové on- line tour 2020 a obsadil první tři místa!

Kurz k prodloužení doby platnosti osvědčení o odborné způsobilosti k navrhování pokusů

14. 10. 2020. Tento kurz slouží k prodloužení platnosti osvědčení k navrhování pokusů a projektů pokusů

Kniha Živá půda

Kolektiv pracovníků naší fakulty se významným způsobem podílel na vydání knihy Živá půda. Tato publikace obdržela 2 ocenění.

Kniha "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat"

Vyšla nová publikace "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat". Křest knihy bude 12.11. na semináři Současnost a perspektivy využití makroskopických hub

Promoce

Slavnostní promoce, které se měly původně konat v říjnu, jsou zrušené.

Vědcem na vlastní kůži 2020

V týdnu od 10. 8. 2020 se konal již 3. ročník „Vědcem na vlastní kůži“.

Na pozemku ČZU se usadil kriticky ohrožený druh

Na pozemku ČZU v Praze – Troji se usadil kriticky ohrožený druh - sysel obecný.

Bílá královna 27. března slaví dvacáté narozeniny

„Sixteen je twenty“.
Fenomenální klisna Sixteen, maličká kouzelná bělka, se narodila 27. 3. 2000.

Profesor Josef Soukup novým viceprezidentem European Weed Research Society

Mýty o nemocech přenosných z koček

MVDr. Martina Načeradská o mýtech o nemocech přenosných z koček na člověka na Českém rozhlasu Region.

Nebezpečný rak mramorovaný

U Bíliny objevili invazní raky mramorované. Stručná tisková zpráva.

Den koní a Polní den

V červnu se uskutečnil Den koní na Brandejsově statku a Polní den na Demonstračním a pokusném pozemku. Přinášíme pár momentů.

Vertikální zahrada

Vertikální zahrada s lavičkou v prostorách před fakultou. Slouží i jako meteostanice.

Kniha Zemědělství a potraviny

Kolektiv autorů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů vydal knihu „Zemědělství a potraviny“.

Seminář právního minima pro ochránce zvířat

11. května. Seminář se věnuje etice chovu a problematiky držení zvířat v zájmových chovech z hlediska legislativy

Odpovědný nákup

10. října Ing. Jana Půlpánová, absolventka oboru Odpady a jejich využití, vystupovala v pořadu Sama doma na téma odpovědný nákup.

Vzniká silná katedra zaměřená na rostlinnou produkci

Akademický senát FAPPZ schválil návrh děkanky prof. Langrové na změnu ve struktuře a názvech kateder.

Vysoké teploty zapříčinily výskyt nových škůdců v sadech

ČTK: Noví škůdci sadů v podmínkách letošního léta: tmavka švestková, vrtule rakytníková, octomilka japonská. Velké zprávy TV Prima, doc. J. Sus.

Nová meteorologická síť Isidor

Na základě spolupráce Centra precizního zemědělství při ČZU v Praze a firmy EMS Brno byl v letošním roce zahájen projekt ISIDOR