Aktuality - Spolupráce s praxí

Seminář pro výchovné poradce SŠ

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 se na ČZU v Praze konal seminář pro výchovné a kariérní poradce středních škol.

Chmelařský den

Na Chmelařském dni 12.8.2021 bylo prezentováno několik nových strojů.

Polní dny "Sója"

Polní dny "Sója" proběhly ve dnech 24.8., 25.8. a 26.8.2021

Kurz odb. přípravy k získání kvalifikace (pro VŠ pracovníky)

1. - 5. 11. 2021. Tento kurz slouží k získání osvědčení k navrhování pokusů a projektů pokusů dle §15d odstavce 2 písmeno a) zákona č. 246/1992 Sb. Je určen pro lékaře, veterinární lékaře a osoby s jiným vysokoškolským vzd?ěláním biologického oboru.

Kurz - osvědčení o odborné způsobilosti k navrhování pokusů a (VŠ) + k provádění (SŠ)

Tento kurz slouží k prodloužení platnosti osvědčení k navrhování pokusů a projektů pokusů a osvědčení k provádění pokusů na zvířatech

ČR se ve světovém žebříčku potravinové bezpečnosti umístila na pátém místě

Podle Indexu globální potravinové bezpečnosti (GFSI) se Česká republika ve světovém žebříčku potravinové bezpečnosti umístila na pátém místě.

Králičí seminář 2021

24.11.2021: XVI. celostátní seminář s mezinárodní účastí „NOVÉ SMĚRY V INTENZIVNÍCH A ZÁJMOVÝCH CHOVECH KRÁLÍKŮ“

Optimalizace půdních bloků

Optimalizace půdních bloků z hlediska eliminace degradace životního prostředí a zajištění podmínek pro využití precizního zemědělství.

Naše pole (Nabočany)

Tradiční účast týmu Centra precizního zemědělství na celostátní přehlídce polních pokusů v Nabočanech

Kniha "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat"

Vyšla nová publikace "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat". Křest knihy bude 12.11. na semináři Současnost a perspektivy využití makroskopických hub

Setkání Rosa klubu ČR a milovníků růží

Setkání Rosa klubu ČR v areálu České zemědělské univerzity v Praze–Suchdole proběhlo v úterý 7. září 2021

Polní den DEP

Ve čtvrtek 17.června 2021 proběhl Polní den Demonstračního a pokusného pozemku

Libosad tu roste 15 let

Název Libosad byl zvolen jako projev úcty k našim zahradnickým předkům, kteří byli tvůrci „sadů pro libost“, označovaných od 18. století jako libosady. S realizací se začalo v roce 2006.

Vědcem na vlastní kůži 2020

V týdnu od 10. 8. 2020 se konal již 3. ročník „Vědcem na vlastní kůži“.

Na pozemku ČZU se usadil kriticky ohrožený druh

Na pozemku ČZU v Praze – Troji se usadil kriticky ohrožený druh - sysel obecný.

Velký úspěch Akademického jezdeckého klubu ČZU v Prázdninové on-line tour 2020

Akademický jezdecký klub se zúčastnil historicky premiérové Prázdninové on- line tour 2020 a obsadil první tři místa!

Bílá královna 27. března slaví dvacáté narozeniny

„Sixteen je twenty“.
Fenomenální klisna Sixteen, maličká kouzelná bělka, se narodila 27. 3. 2000.

Profesor Josef Soukup novým viceprezidentem European Weed Research Society

Mýty o nemocech přenosných z koček

MVDr. Martina Načeradská o mýtech o nemocech přenosných z koček na člověka na Českém rozhlasu Region.

Nebezpečný rak mramorovaný

U Bíliny objevili invazní raky mramorované. Stručná tisková zpráva.

Den koní a Polní den

V červnu se uskutečnil Den koní na Brandejsově statku a Polní den na Demonstračním a pokusném pozemku. Přinášíme pár momentů.

Vertikální zahrada

Vertikální zahrada s lavičkou v prostorách před fakultou. Slouží i jako meteostanice.

Kniha Živá půda

Kolektiv pracovníků naší fakulty se významným způsobem podílel na vydání knihy Živá půda. Tato publikace obdržela 2 ocenění.

Kniha Zemědělství a potraviny

Kolektiv autorů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů vydal knihu „Zemědělství a potraviny“.