Aktuality - Spolupráce s praxí

Zlaté pamětní medaile významným šlechtitelům

Děkan prof. Josef Soukup udělil zlaté pamětní medaile FAPPZ významným šlechtitelům, absolventům VŠZ v Praze, Ing. Aleně Hanišové a Ing. Pavlu Amlerovi.

Kurz pro středoškoláky pracující s pokusnými zvířaty a pro ošetřovatele pokusných zvířat

31. 10. - 4. 11. 2022: Tento kurz slouží pro získání osvědčení k práci s pokusnými zvířaty dle zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Kurz odb. přípravy k získání kvalifikace (pro VŠ pracovníky)

12. - 16. 12. 2022. Tento kurz slouží k získání osvědčení k navrhování pokusů a projektů pokusů dle §15d odst.2 písm.a) zák.č.246/1992 Sb. Je určen pro lékaře, vet. lékaře a osoby s jiným VŠ vzděláním biologického oboru.

Kurzy odborné přípravy k prodloužení doby platnosti osvědčení k navrhování pokusů a projektu pokusů (VŠ) + k provádění pokusů (SŠ)

9. 11. 2022. Tento kurz slouží k prodloužení platnosti osvědčení k navrhování pokusů a projektů pokusů

Seminář o trendech v reprodukci zvířat, analýze spermií a kryokonzervaci

3.5.2022: Tento seminář formou přednášek je určen všem zájemcům o danou problematiku v podání předních evropských vědců

Soutěž v řezu ovocných stromů

24. 3. 2022 se konal 20. ročník instruktáže a soutěže v řezu ovocných stromů

Seminář o epigenetice s Dr. Peterem Sporkem

Seminář o EPIGENETICE, 28. května 2022. Dr. Peter Spork je považován za „muže, který zpopularizoval epigenetiku“. Našeho psa ovlivňuje nejen genetika a prostředí, ve kterém sám vyrůstá...

Nová knižní publikace pro zemědělskou praxi

Pracovníci fakulty (CPZ) ve spol. s Chmelařským institutem a VÚMOP autory nové odborné publikace: Agrotechnika chmele ve vztahu k rozmístění kořenového systému.

Viel Glück, Julia!

Všem, kteří sledovali pátraní po ztracené holčičce v Českém lese poblíž Čerchova... Úspěšným řešitelům projektu Pátrač, který se v praxi osvědčil tím nejlepším způsobem, gratulujeme.

Seminář pro výchovné poradce SŠ

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 se na ČZU v Praze konal seminář pro výchovné a kariérní poradce středních škol.

Chmelařský den

Na Chmelařském dni 12.8.2021 bylo prezentováno několik nových strojů.

Polní den DEP

15.června 2022 proběhl Polní den Demonstračního a pokusného pozemku. Videoreportáž.

Herbicidní rezistence polních plevelů

Výsledky výzkumu herbicidní rezistence

Polní dny "Sója"

Polní dny "Sója" proběhly ve dnech 24.8., 25.8. a 26.8.2021

ČR se ve světovém žebříčku potravinové bezpečnosti umístila na pátém místě

Podle Indexu globální potravinové bezpečnosti (GFSI) se Česká republika ve světovém žebříčku potravinové bezpečnosti umístila na pátém místě.

První automatická meteorologická stanice v areálu ČZU měří od roku 2004

Meteorologické stanice na ČZU v Praze. První automatická meteorologická stanice veřejně poskytuje data od roku 2004.

Králičí seminář 2021

24.11.2021: XVI. celostátní seminář s mezinárodní účastí „NOVÉ SMĚRY V INTENZIVNÍCH A ZÁJMOVÝCH CHOVECH KRÁLÍKŮ“

Optimalizace půdních bloků

Optimalizace půdních bloků z hlediska eliminace degradace životního prostředí a zajištění podmínek pro využití precizního zemědělství.

Naše pole (Nabočany)

Tradiční účast týmu Centra precizního zemědělství na celostátní přehlídce polních pokusů v Nabočanech

Kniha "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat"

Vyšla nová publikace "Jedlé a léčivé houby – proč a jak je pěstovat". Křest knihy bude 12.11. na semináři Současnost a perspektivy využití makroskopických hub

Setkání Rosa klubu ČR a milovníků růží

Setkání Rosa klubu ČR v areálu České zemědělské univerzity v Praze–Suchdole proběhlo v úterý 7. září 2021

Libosad tu roste 15 let

Název Libosad byl zvolen jako projev úcty k našim zahradnickým předkům, kteří byli tvůrci „sadů pro libost“, označovaných od 18. století jako libosady. S realizací se začalo v roce 2006.

Vědcem na vlastní kůži 2020

V týdnu od 10. 8. 2020 se konal již 3. ročník „Vědcem na vlastní kůži“.