Polní den DEP

Polní den Demonstračního a pokusného pozemku

Akce se zúčastnilo více než 30 návštěvníků, převážně ze spolupracujících organizací. Pokusné a demonstrační plochy představil doc. Jursík a zástupci kateder, které zde dlouhodobě provádí výzkum. Během výkladu bylo zmíněno mnoho zajímavých informací, zejména z oblasti regulace plevelů, nových technologiích pěstování polní zeleniny, výživy plodin a pícninářství. Zajímavým zpestřením programu bylo představení záhonků se vzácnými pleveli, z nichž některé se již na českých polích nevyskytují, nebo jsou vázány na velmi specifické podmínky.

Pro návštěvníky akce bylo připraveno občerstvení převážně z místních výpěstků. Přestože panovalo úmorné vedro, se polní den vyvedl a účastníci i pořadatelé byly s průběhem polního dne spokojeni.

Miroslav Jursík

 

Videoreportáž:

 

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.