Ohlédnutí za XVII. evropským ichtyologickým kongresem

Ve dnech 4. – 8. září 2023 se pod záštitou Evropské ichtyologické společnosti (EIS) konal XVII Evropský ichtyologický kongres na ČZU v Praze.

Akci organizovali pracovníci Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, ve spolupráci s kolegy z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu živočišné fyziologie a genetiky, AV ČR.

Širokou paletu témat ve formě přednášek i posterů spolu sdílelo přes 200 ichtyologů ze šesti kontinentů s dominantním zastoupením kolegů z Evropy.

Plenární přednášky prezentovali významné osobnosti z oboru:

• Marcelo de Bello Cioffi (Federal University of Sao Carlos)
  • Kathryn Elmer (University of Glasgow)
  • Jörg Freyhof (Museum für Naturkunde, Leibniz Institute for Evolution and Biodiversity Science in Berlin)
  • Jens Krause (Humboldt University Berlin)
  • Anthi Oikonomou (Hellenic Centre for Marine Research)
  • Martin Reichard (Ústav biologie obratlovců AV ČR)
  • Emília Santos (University of Cambridge)

V rámci kongresu proběhlo valné shromáždění, kde byl prof. Ing. Lukáš Kalous, Ph.D. (FAPPZ) zvolen členem šestičlenného výboru EIS.

Účastníci si velmi chválili příjemnou atmosféru kampusu ČZU, který tak zazářil na ichtyologické mapě světa.

Za organizátorský tým bychom rádi poděkovali kolegům z fakulty, kruhové haly a Knihovny za vstřícnost při úspěšné realizaci kongresu. <°)))><.

Lukáš Kalous, Miloslav Petrtýl (Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU)

PODROBNĚJŠÍ informace na oficiální internetové stránce.