Dagmar Honsová

Agronomickou fakultu (dnešní Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů) jsem na ČZU navštěvovala v inženýrském studiu v letech 1998 až 2003. Poté jsem pokračovala v doktorském studiu na katedře Pícninářství a trávníkářství, které jsem ukončila doktorským titulem v roce 2007. Rok jsem zde pracovala na částečný úvazek na tehdejší katedře Rostlinné výroby a biometeorologie (dnešní katedra Agroekologie a rostlinné produkce) jako technik.

To že počasí a klimatické podmínky mají velký vliv na vývoj plodin a výnosy, ale i na hospodářská zvířata je jasné každému zemědělci. Plánování agrotechnických činností je na počasí přímo závislé, a to nejen dnes, ale i v minulosti. A tohle propojení mě zaujalo, nejen v podobě pranostik v mé diplomové práci, ale i v podobě možností využití předpovědí. No a když už lze tako přemýšlet o přímém vlivu na případě zemědělství, určitě by to šlo i u zbývajících aktivit každodenního života. Tyto myšlenky mne nasměrovaly do společnosti Meteopress, kde jsem s počátkem doktorandského studia jsem začala pracovat jako meteorolog. Externě zde působím dodnes, i když jsem vlastně meteorolog na volné noze.

Propojení počasí s tím, jak na nás působí a dopadá, je pro mne stále zajímavé a hledám cesty, jak tento způsob vnímání počasí lidem zpřístupnit, například prostřednictvím sociálních sítí:

https://www.instagram.com/dagmar.honsova

https://www.facebook.com/DasaHonsova

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.