Soutěž v řezu ovocných stromů

24.3.2022 se uskutečnil 20. ročník instruktáže a soutěže v řezu ovocných stromů, který tradičně pořádá ČZU v Praze společně s Českou zahradnickou akademií Mělník.

Soutěže v řezu slivoní se zúčastnili studenti středních škol, profesionálové i amatéři. Vlastní družstvo do soutěže postavili též studenti ČZU, kteří se v rámci soutěže družstev umístili na 2. místě (celkový zisk 256 bodů).

Vítězem zlatých nůžek se stalo družstvo ze Střední vinařské školy Valtice, které zvítězilo o pouhý jeden bod (257 bodů). V kategorii studentů, jednotlivců, zvítězil Štěpán Zima (studijní program HORTIM, FAPPZ).

Instruktáži přihlíželo přes 80 zájemců o řez, do vlastní soutěže se pak přihlásilo 51 soutěžících.

Sponzorem akce, která se odehrála na Demonstrační a výzkumné stanici katedry zahradnictví v Praze - Troji, byly firmy Bahco a KDS Sedlčany, které do soutěže přinesly velmi hodnotné ceny.

Lukáš Zíka, katedra zahradnictví