Rostlinolékařství - obor budoucnosti

Motto: Pacientem lékaře je člověk, pacientem zvěrolékaře je zvíře, pacientem rostlinolékaře je rostlina, plodina.

Česká společnost rostlinolékařská, z.s. každoročně vyhlašuje projekt „Rostlinolékařství – obor budoucnosti“.

Projekt je určen pro studenty 2. a 3. ročníků středních škol s maturitními předměty agropodnikání, ekologie a životní prostředí, ochrana rostlin, rostlinolékařství, vinohradnictví a zahradnictví a pro gymnázia s přírodovědným zaměřením.

Vítěze 6. ročníku soutěže, celkem 17 studentů ze 7 různých středních škol, jsme měli možnost přivítat na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. Jejich zájem o rostlinolékařství a studium na fakultě potvrdil, že to s budoucností v tomto oboru myslí vážně.

Celé dopoledne studenti trávili na přednáškách a praktickém cvičení na katedře ochrany rostlin. Zde se jich ujaly 2 kolegyně, dr. Marie Maňasová a dr. Alena Samková. Seznámily je s hlavními směry výzkumu na katedře a v laboratořích měli studenti možnost si vyzkoušet využití parazitoidů v biologickém boji.

Další přednáška studentům ukázala možnosti předpovědi počasí a signalizace náletů škůdců s přesností na katastr pomocí novém meteorologického webu https://agropocasi.cz/. A v konečné fázi jsme podiskutovali o budoucnosti vysokoškolského studenta a jejich možnostech, ať jde o zapojení do výzkumu či o studium v zahraničí. Návštěvu studenti zakončili prohlídkou některých provozů v Potravinářském pavilonu a areálu ČZU.

Těší nás, že studenti, ale i doprovod-pedagogové, zpětně hodnotili program velmi vysoko. Budeme se těšit na další spolupráci a příliv studentů se zájmem o perspektivní rostlinolékařský obor.

Zmínka o exkurzi je také na webu CropLifeCzech.

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.