První místo v soutěži Laurus 2021

PRVNÍ MÍSTO!

V prestižní soutěži Laurus 2021 čtyř krajinářských škol (FA ČVUT, SPU NITRA, ZF MZLU a FAPPZ ČZU) uspěla v kategorii Střední měřítko naše studentka krajinářské architektury Bc. Andrea Šupová.

Pod vedením krajinářské architektky Ing. Lucie Miovské, Ph.D. zpracovala práci s názvem Údolí Ticha. První místo je o to cennější, že se jedná teprve o bakalářskou práci a soutěže se zúčastnilo 60 prací. Oběma dámám gratulujeme!

 

Výsledky soutěže

 

Údolí ticha se nachází v Březové u Hořovic a je součástí CHKO Křivoklátsko. Hlavním cílem projektu bylo zlepšení prostupnosti krajiny a dále pak podpora rozvoje místního cestovního ruchu a rekreace v chráněné krajinné oblasti. Zlepšilo se hospodaření s vodou, což vedlo k podpoře její ekologické udržitelnosti a biodiverzity pomocí vegetačních prvků a úprav krajiny. Na území byly aplikovány nové metody a teorie. Jako konečné řešení byla navržena nová trasa přírodní stezky "Údolí ticha" s interaktivními prvky. Součástí koncepce je zlepšení zadržování vody v krajině a návrh přírodních herních prvků, které podporují fyzický a duševní rozvoj dětí. V současné době je cílem projektu přilákat mladé lidi k životu na venkově a bojovat tak proti populačnímu růstu i územnímu růstu velkých měst.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.