Vzniká silná katedra zaměřená na rostlinnou produkci

Akademický senát Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů schválil návrh děkanky prof. Langrové na změnu ve struktuře a názvech kateder. Schválením návrhu vznikla velká a silná Katedra agroekologie a rostlinné produkce, která zastřešuje aktivity dřívější Katedry rostlinné výroby, Katedry pícninářství a trávníkářství a Katedry agroekologie a biometeorologie.

„Nezbytným předpokladem pro další rozvoj fakulty je rozvoj nejen v oblasti pedagogické, ale zejména v oblasti výzkumné. Rostlinná produkce a pěstování rostlin jsou klíčovými oblastmi naší fakulty a tento fakt musí odrážet i vysoká vědecká a odborná úroveň pedagogů. Jsem přesvědčená, že organizační změna ve struktuře fakulty k tomu cíli povede,“ zdůvodňuje svůj návrh děkanka prof. Iva Langrová a dodává: „Pracovníci Katedry agroekologie a rostlinné produkce se mohou ze strany fakulty spolehnout na všestrannou podporu svého vědecko-výzkumného růstu.“

„Na jednání vystoupila i řada hostů z akademické obce fakulty, aby se k tomuto návrhu vyjádřili. Diskuze byla velmi podnětná a konstruktivní,“ říká předseda senátu Matyáš Orsák. Akademický senát všechny argumenty a názory zhodnotil a v tajném hlasování navržené strukturální změny schválil. Akademický senát jednal v úterý 4. září.

Změny v názvech kateder se týkají Katedry speciální zootechniky, která bude nově Katedrou chovu hospodářských zvířat, Katedry obecné zootechniky a etologie přejmenované na Katedru etologie a zájmových chovů a Katedry kvality zemědělských produktů, která se přejmenovala na Katedru kvality a bezpečnosti potravin. Nové názvy vycházejí z návrhů samotných kateder a lépe vystihují odborné zaměření kateder.