Konference OSIVO a SADBA XIV.

Národní odborný a vědecký seminář o osivech, semenech a šlechtění se koná

7. února 2019 v Kongresovém centru SIC ČZU v Praze

Prezence účastníků od 8:00 hod., zahájení semináře v 9:00 hod.

Cílem je informovat odbornou veřejnost o aktuální pozici českého semenářství, o jeho konkurenceschopnosti, o změnách v legislativě a seznámit s vývojem v oboru a s novými poznatky výzkumu a praxe. Seminář je určen pro firmy a zemědělskou praxi, zabývající se množením, úpravou a prodejem osiv, pro pěstitele produkující vlastní osivo a sadbu, pro pracovníky semenářské kontroly a výzkumu, pro školy a poradenský servis.

V letošním roce bude velkým tématem sucho a jak by se dal omezit jeho vliv používáním správných osiv.