Projekt DRIFT FOOD (Era Chairs)

Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze se jako jediné v České republice se podařilo uspět v prestižní výzvě ERA Chairs evropského programu H2020. V rámci řešení nového projektu na fakultě vznikne interdisciplinární Centrum excelence pokročilých potravinářských technologií zaměřené na kvalitní, bezpečnou a udržitelnou produkci potravin, zejména regionálních.

Projektem s názvem Advanced Technologies For High Quality, Safe And Sustainable Regional Food Production (zkráceně DRIFT FOOD)  a dobou řešení 6 let má za cíl sestavit excelentní mezinárodní tým, který vytvoří výzkumnou platformu pro vývoj inovativních postupů zpracování zemědělských produktů primárně lokální produkce.

Dalším úkolem týmu bude výchova mladých vědců specializovaných na řešenou problematiku. Ve svém celku se tak projekt zaměří na udržitelnou produkci kvalitních a bezpečných potravin.

 

Podrobnější informace připravujeme.

 

Odkaz na projekt https://driftfood.eu

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.