Seminář o epigenetice s Dr. Peterem Sporkem

Seminář o EPIGENETICE, 28. května 2022

Dr.  Peter Spork

EPIGENETIKA – nadčasové téma, které může otevřít nové vnímání na náš život, ale i na chov a výcvik psů

Místo konání: posluchárna AIII - FAPPZ, ČZU v Praze

Datum konání: 28.5.2022 od 9:00

Délka semináře: 7 hodin.

Seminář bude veden v němčině a tlumočen do češtiny.

Cena semináře:

• 2000,- Kč (uzávěrka 15.5.2022)
  • 2300,- (na místě do naplnění kapacity)
  • Studenti 500,- Kč sleva. Při prezenci bude kontrolován studentský průkaz.

Registrace na www.psisporty.cz/spork

Co si pod epigenetikou konkrétně představit u psů? Našeho psa (povahu, zdraví, vzhled) ovlivňuje nejen genetika (geny) a prostředí, ve kterém sám vyrůstá (majitel) a vyrůstal (chovatel), ale také to, v čem vyrůstali jeho předci, jak prožívali svůj život. Důležité informace pro jedince se zapisují do epigenů, ty ji přenáší dál do dalších generací. Jednoduše shrnuto to, co prožívala babička/děda našeho psa, má dosah i na jejich vnoučata a pravnoučata…

Dr. Peter Spork: podle německého rozhlasu Deutschlandfunk je dr. Peter Spork považován za „jednoho z předních německých autorů vědy“ a „muže, který zpopularizoval epigenetiku“. Studoval biologii, antropologii a psychologii a získal doktorát v oboru neurobiologie/biokybernetika. Od roku 1991 pracuje jako vědecký novinář na volné noze a vystupuje jako řečník i v televizi a rádiu. Kromě toho Spork napsal několik knih literatury faktu přeložených do deseti jazyků. Jeho současná kniha Die Vermessung des Lebens (Změření života) je první obecně srozumitelnou německou knihou o systémové biologii. V letech 2009 a 2017 vyšly Sporkovy bestsellery o epigenetice a novém chápání zdraví jako transgeneračního adaptačního procesu – Der zweite Code (Druhý kód) a Gesundheit ist kein Zufall (Zdraví není náhoda).